Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jagielloński Panel 2002+

Badanie panelowe

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jagielloński Panel 2002+

Witamy na stronie badania panelowego "Jagielloński Panel” realizowanego w ramach projektu Uczelnia Badawcza - Priorytetowy Obszar Badawczy (Society of the Future) w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (Social ® Evolutions Lab - SocRevLab).  Link do programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”: https://id.uj.edu.pl/

 

Celem projektu jest zapoczątkowanie serii badań panelowych będących unikalną inicjatywą, do której zapraszamy  osoby wchodzące w dorosłość.  

 

Badaniami obejmujemy szkoły średnie na terenie Krakowa. Projekt został zapoczątkowany dzięki grupie osób urodzonych w roku 2002, która doświadczyła bardzo szczególnych wydarzeń: strajków w roku 2019 oraz pandemii w latach 2020-2022. Moment wchodzenia w dorosłość to dla wielu czas zdawania matury i podejmowania trudnych decyzji w kwestii dalszej edukacji i pracy. W ramach kontynuacji projektu będziemy mieli możliwość porównania sytuacji grupy inaugurującej badanie do sytuacji kolejnych grup młodzieży, które w dorosłość będą wchodziły zapewne w nieco innych warunkach. Jest to zatem sposobność do uchwycenia niepowtarzalnych doświadczeń 18-latków, która umożliwia monitorowanie ich dalszych losów (aktywnego lub pasywnego dorastania, starzenia się).

 

Zbieramy dane na temat wybranych aspektów jakości życia, m.in.: aktywności edukacyjnej, aktywności społecznej (m.in. praca społeczna, wolontariat),  aktywności na rynku pracy, oceny stanu zdrowia, samopoczucia, przygotowania do radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach (w kontekście zdawania egzaminu dojrzałości),  planów kontynuowania nauki, podejmowania pracy zawodowej, wyjazdu z kraju, do innych miejscowości (mobilności przestrzennej), więzi społecznych, etc.  

Link do badania znajdziesz w zakładce "o projekcie".

 

Pliki do pobrania
pdf
Kodeks etyczny socjologa